بین الحرمین

آیا اول دی امسال پایان دنیاست؟پایگاه اطلاع‌رسانی ناسا در واکنش به شایعات مطرح شده مبنی بر به پایان رسیدن دنیا در روز 21 دسامبر (اول دی ماه)، به سوالات مربوط به این شایعه پاسخ داده است.

صدای سراب مدت‌هاست که شایعات مختلفی در مورد به پایان رسیدن دنیا در سال 2012 و در روز 21 دسامبر (مصادف با اول دی ماه) در وبلاگ‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی رد و بدل می‌شود و هر روز ابعاد گسترده‌تری نیز به خود می‌گیرد.
برای این شایعات منابع و استنادات مختلفی نیز مطرح می‌شود. تقویم قوم مایا، پیش‌گویی‌های نوستراداموس و حتی منابع مذهبی و باستانی از جمله مواردی هستند که مطرح‌کنندگان این شایعه به آن استناد می‌کنند و نتیجه می‌گیرند که دنیا باید در این روز به پایان برسد.
این موضوع مختص ایران نبوده و در سرتاسر دنیا مطرح شده است. شایعه دیگری نیز که در این زمینه مطرح شده بحث خاموشی سه روزه زمین و ورود زمین به دوره جدیدی از حیات خود است. تمام این شایعات و گسترش آن موجب شد تا سازمان هوانوردی و فضا آمریکا (ناسا) به این ادعاها واکنش نشان دهد. مطلب زیر از پایگاه اطلاع‌رسانی ناسا برداشت شده و در آن به سوالات مطرح در این مورد پاسخ داده شده است:

سوال) آیا در سال 2012 خطری زمین را تهدید می‌کند؟ بسیاری می‌گویند که جهان در دسامبر 2012 به پایان می‌رسد.

برای دیدن بقیه مطلب اینجا کلیک کنید

 

 


برچسب‌ها: پایان دنیا, 1دی, نابودی دنیا, 21دسامبر, 2012
+ نوشته شده در  91/09/16ساعت 23:13  توسط ا.طاهری  | 

دانلود چهره سانسور شده ی حضرت عباس علیه السلام

به گزارش صدای سراب به نقل از جوان»، در زمان پخش سریال مختارنامه شایعات فراوانی مبنی بر نمایش یا عدم نمایش چهره آن حضرت مطرح می‌شد. عده‌ای معتقد بودند که تنها نمایش چهره چهارده معصوم دارای حرمت است و این حرمت شامل نمایش چهره حضرت عباس نخواهد شد. موافقان این تفکر به سابقه نمایش چهره‌های مذهبی اشاره می‌کردند. پیش از آن نیز در سریال‌ها و فیلم‌های ساخته شده در صدا‌و‌سیما چهره شخصیت‌های بزرگی چون حضرت مریم‌(س)، حضرت عیسی(ع)، حضرت یوسف و یعقوب پیامبر(ع) در تلویزیون به نمایش گذاشته شده بود، اما هرچه به زمان پخش صحنه‌های مربوط به حضور حضرت ابوالفضل نزدیک‌تر می‌شدیم، بر شدت نظرات مخالف افزوده می‌شد تا آنکه چند تن از مراجع تقلید مخالفت صریح خود را با این قضیه اعلام کردند و قضیه نمایش آن سکانس‌ها به کل منتفی شد. با حذف صحنه‌های حضور و نمایش چهره حضرت ابوالفضل عباس، کاوه فتوحی نابازیگری که توسط تیم سازنده مختارنامه کشف شده بود و برای تماشاگران تلویزیون چهره‌ای ناشناخته به شمار می‌رفت، نتوانست شاهد اولین حضور خود در قاب تلویزیون باشد. در صورتی که نمایش آن صحنه‌ها ممکن بود سرنوشت فتوحی را همچون مصطفی زمانی در سریال یوسف پیامبر تغییر دهد. اما اکنون صحنه شهادت حضرت عباس که از نسخه‌ای به غیر از نسخه نهایی سریال استخراج شده است، بر روی اینترنت قرار گرفته است. با توجه به اینکه انتشار این صحنه‌ها با دهه اول ماه محرم مصادف گشته با استقبال کاربران اینترنت روبه‌رو شده به خصوص نمایش چگونگی شهادت آن حضرت که جزو حزن انگیز‌ترین وقایع روز عاشورا به شمار می‌رود. طبق اخباری که در رسانه‌ها منتشر شده است، در فیلم سینمایی روز رستاخیز ساخته احمدرضا درویش که خیلی‌ها منتظر اکران آن هستند، چهره حضرت عباس، حضرت قاسم و حضرت علی اکبر‌(ع) به تصویر کشیده شده است. با آنکه عوامل سازنده روز رستاخیز سعی می‌کنند حساسیتی را در این زمینه برانگیخته نکنند تا بر اثر فشار‌های احتمالی فیلم دچار جرح و تعدیل نشود، اما اگر این صحنه‌ها بتوانند از ممیزی‌های پیش از اکران عبور کنند در نوع خود تابوشکنی بزرگی خواهد بود. نمایش صحنه‌های حذف شده مختار نامه می‌تواند پیش‌زمینه خوبی برای سنجش آمادگی و مقبولیت نمایش چهره حضرت عباس باشد.

 این کلیپ تاثیر گذار را می توانید در سایت زیر مشاهده و دانلود کنید.

 http://sedayesarab.ir/

'صحنه‌های مربوط به شهادت حضرت عباس(ع) از سریال 'مخ...,تبریزسقوط ازچرخ وفلک,دانلود صحنه شهادت حضرت ابوالفضل (ع) در سریال مختار..., صحنه شهادت حضرت عباس مختارنامه,دانلود صحنه های حذف شده سریال مختارنامه با صدای اصلی,دانلود فيلم شهادت حضرت عباس در مختارنامه,دانلود كليپ صحنه‌هاي حذف شده سريال مختارنامه,انلود كليپي شامل صحنه‌هاي حذف شده سريال مختارنامه,دانلود ویدیو شهادت حضرت عباس در مختارنامه حذف شد,دانلود چهره سانسور شده حضرت عباس(ع)[,نلود کلیپ سانسور شده شهادت حضرت ابوالفضل,دانلود کلیپ صحنه شهادت حضرت عباس و نمايش چهره آن ,شهادت حضرت عباس (ع) که در مختارنامه سانسور شد دانلود,صحنه هاي شهادت حضرت عباس در سريال مختارنامه,صحنه‌های حذف شده سریال مختارنامه,فیلم سانسور شده شهادت حضرت عباس,فیلم شهادت حضرت ابوالفضل,برچسب‌ها: سکانس حذف شده ی مختار نامه, کلیپ شهادت حضرت عباس, شهادت حضرت اباالفضل, قسمت سانسور شده ی مختار نامه
+ نوشته شده در  91/09/02ساعت 23:29  توسط ا.طاهری  | 

دانلود و زیارت آنلاین عاشورا

+ نوشته شده در  91/09/03ساعت 12:9  توسط ا.طاهری  |